BASINDAN DERLEMELER- Tacettin Balcıoğlu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memleketi kurtarmak için, ilim ve fen gereklidir. Bunun merkezi ise, okul’dur. Her şeyden önce, cahilliği yok etmelidir. Eğitim, siyasetimizin temel taşı olmalıdır. (24.11.2010 Basın)
DUYACAKSIN- OKUYACAKSIN- GÜLECEKSİN Türk Eğitim Sen.
Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı 2011 yılı için, Ağustos ayında 55 bin öğretmen ataması yapacağını açıklaması vaadinde, atanacak öğretmenler hayal kırıklığına uğramışlardır. Seçim öncesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın duyurduğu 15 bin öğretmen atamasını 6575 kadroya düşürüldüğü açıklamasında, bekleneni karşılayamamaktır. Öğretmen adaylarının beklemeleri bu genç öğretmen adaylarını fazlasıyla üzmüştür. (18.06.2011 Basın)
Sayın Başbakan, Sayın Kılıçdaroğlu’na yapmış olduğu hakaretlerine karşın, onun karşısına nasıl çıkar? Yeni anayasa için, Kılıçdaroğlu’nun kapısını nasıl çalacak? Gerçi, Kılıçdaroğlu kapımız her zaman açıktır, demesi hakaretlerinin yutulur cinsten olmasını bir tarafa bırakarak yutuyor. (18.06.2011 Basın )
“İŞTE DEMOKRASİ BU.”
İzmir’in Urla İlçe’sinde, okul önlerinde uyuşturucu madde satanlara yönelik 4 yıl önce düzenlenen operasyonun ardından tutuklanan 14 kişi arasında bulunan polis memuru Recep Özmen beraat edince devlete karşı tazminat açtı ve mahkeme polis memuru Özmen’e yasal faiziyle birlikte 60 bin TL ödemesine kara verdi. (19.07.2011 Basın)
Anayasa Mahkemesi, AKP’nin 2005-2206 yıllarında gider olarak gösterdiği belgeler arasında 113 Bin TL’lik harcamanın, siyasi partiler yasasının gerektirdiği masrafların dışında olduğunu tespit ederek tutarının hazineye aktarılmasına karar verdi. Yüce mahkeme 2005 yılına ilişkin genel merkez gideri olarak gösterilen 113 bin TL’nin hazineye devri kesinlik kazanmıştır. (19.06.2011 Basın)
Anadolu’nun kalkınması Demiryollarının genişletilmesinden geçer. Dolaysıyla, Demiryollarının acilen orta ve uzun vadeli tedbirlerle Anadolu’ya önem verildiği takdirde, cari açık konusunda giderek küçülecektir. (19.06.2011 Basın)
19 Haziran Pazar günü son Babalar gününde çocuklar üzerinde daha çok düşünülmelidir. Çocuklarımızın gelişmesinde anne-babanın rolü büyüktür. Baba ve anne tecrübeli, sabırlı, bilgili olması gerekir. Çocuklar arasında erkek-kız ayrımı asla yapılmamalıdır. Anadolu’da erkek çocukları, kız çocuklarına göre daha çok beğenilirse de, böyle diyenler yanılıyor. Kız-erkek olsun, çalışma hayatında ve okul hayatında da babadan sevgi ve ilgi görürler.
ÇOCUKLAR İÇİN:
1-  Çocuklara zaman ayrılmalı ve ilgi göstermelidir.
2-  Bebeğin beslenmesi, sağlığı
3-  Çocuğu, olduğu gibi kabul etmeli. Başka biriyle kıyaslanmamalıdır.
4-  Çocuğun başarısızlıkları, davranışları, anne-baba sakin ve sabırlı, yapıcı bir şekilde izlemelidir.
BİRA TİRYAKİSİ OLAN AT
Avustralyalı Geoff Turner  (72), tedavi ettiği yaralı Midilli atını, evde yalnız bırakmamak için kendisiyle birlikte bara götürüp her defasında su yerine bira içmeye alıştırmıştır. Biranın tiryakisi olan at, tek bir marka bira içmeye devam etmiştir.
Esen Kalınız

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!