reklam
reklam

BAŞHEKİM LAKADAMYALI YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLAMASI İÇİN GENÇLERE AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

25 Eylül 2022 - 12:03

BAŞHEKİM LAKADAMYALI YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLAMASI İÇİN GENÇLERE AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU

BAŞHEKİM LAKADAMYALI YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLAMASI İÇİN  GENÇLERE AŞI ÇAĞRISINDA BULUNDU
Son Güncelleme :

17 Ağustos 2021 - 17:52

49 views

Aşılamada yeni dönem. Sağlık Bakanlığı aşılama takvimine 12 yaş üstü kronik rahatsızlığı olanlar ile 15 yaş üstü herkesi dahil etti. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılında yüz yüze eğitimin başlayabilmesi için gençleri aşı olmaya davet etti.

Sağlık Bakanlığı’nın aldığı yeni karar ile birlikte artık 15 yaş üstüne ve kronik rahatsızlığı olan 12 yaş üstüne korona aşısı olma hakkı tanındı. Bunun üzerine gençleri aşı olmaya teşvik etmek, toplumsal farkındalığı arttırmak adına Başhekim Lakadamyalı’nın kızı Derin Lakadamyalı (16) ilk aşısını olarak aşılamaya destek verdi. Aşı olma hakkının tanınması ile birlikte ilk aşısını olan Derin Lakadamyalı herkesi aşı olmaya davet etti. Başhekim Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı aşı olurken kızının yanında yer alarak, “Virüse karşı en büyük kozumuz aşı. Gençlerimizin de bir an önce aşı olarak kendilerini ve çevrelerini virüsten korumalı” dedi. Prof. Dr. Lakadamyalı, ”Hayatın ve elbette eğitim/öğretimin yüz yüze başlanabilmesi, sürdürülebilmesi için gençlerimizi aşı olmaya davet ediyorum. Unutmayın aşı olmak bireysel değil toplumsal bir sorumluluktur“ dedi.

reklam
reklam