Bahşi, ‘Af’ istedi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, TBMM’de yaptığı konuşmada küçük ölçekli işletmelerin takibe uğradığını belirterek “Acil sicil affı ve finansal destek şart” dedi
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Vatandaşlarımızın acil sicil affı beklentisi var. Malumunuz kredi taksitini, çekini ödeyemeyen bir kişi, risk merkezi kayıtlarında, diğer bir deyimle kara listede yer alıyor. Borcunu ödese bile 5 yıl boyunca kredi kullanamıyor. KOBİ’lerde de çok sıkıntı var. KOBİ kredilerinde takipteki kredi oranı yüzde 10,14, genel ortalamanın 2 katı olmuş. Küçük ölçekli işletmeler borcunu ödeyemiyor, bunun için de takibe uğruyor. Bunun için finansal yapılandırmanın acil olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Küçük ve orta ölçekli esnaf ve işletmelerin durumu ortada, siftahsız kepenk kapatıyor, işçilerin maaşlarını ödeyemiyorlar. Çiftçimizin hâli perişan, sıkıntı içindeler. Ziraat Bankası’nın tarım kredi borçlarını uygun şartlarda ödeyebilecekleri miktarda ve uzun vadede yapılandırmasını bekliyorlar. Çiftçilerimiz nefes almak istiyor. Mevcut yapılandırmanın hiçbir cazibesi kalmadığı için çiftçilerimizi rahatlatacak acil bir yapılandırma modeline gidilmeli.
İşsizliğe, mutfaktaki yangına kulak tıkayan AK Parti’nin bu teklifteki proje finansmanını Kanal İstanbul için düzenlemek istediğini biliyoruz. Kanal İstanbul Projesi’nin bir devlet projesinden çok, yandaş yerli ve yabancı şahısları olan firmalara rant kapısı olacağı aşikârdır.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!