ATLAR TEPİŞİR, OTLAR EZİLİR. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

30 Ocak 2023 - 20:50

ATLAR TEPİŞİR, OTLAR EZİLİR

ATLAR TEPİŞİR, OTLAR EZİLİR
Son Güncelleme :

13 Ocak 2012 - 17:46

521 views

Bu hafta habere yorum yazan ve bu yorumun yayımlanmasını isteyen adını gizleyen bir okurumuzun yorumunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Daha sonra bu gibi yorumlara, yönetimin 3 yıla yakın icraatlarını anlatacağım ve bu anlattıklarım gazete arşivlerinden olmakla birlikte Çilekeş yönetimi tarafından hiçbir cevap verilmeyen konular olacak. Özellikle adını gizleyen hem de yorumunun yazılmasını isteyen okurumuzun köşemi iyi okumasını istiyorum…
Yorum, ‘Ali Baba’dan istekler’ adlı habere yazılmış.
Yorum, ‘nrm’ rumuzlu;
‘Ne yapmaya çalışıyorsunuz Mesut bey, para alamıyorsun galiba Çilekeş’ten, yazdıkça yazıyorsun. Adama döşe bakalım, nereye kadar döşücen. Olsun ona noel babalık bile yakışmış. Silme yorumu’ demiş…
Aynı ‘nrm’ rumuzlu okurumuz tekrar yazmış.
‘Boşuna ömrünü tüketme Mesut bey, noel babalık çok yakışmış, çünkü noel babayı dünya tanıyor. Bizim noel babamızı Mahmutlar tanıyor ve seviyor. O bizim gönlümüzün Mahmutlar’ın noel babası, bazı çıkar gruplarına noel babalık yapmadığı için gerçekle bağdaşmayan dedikodular üretiyorlar. Bunların içinde sizde varsanız bu sevdadan vazgeçin, 2014’de noel babamız çantasından bize başkanlık çıkaracak…’ demiş.
Bu yorumu aynen haberin arkasında internet sitemizde yayımladık. Çünkü ne şahsım, ne de gazete olarak bu iddiaların içinde yer almadık. Bu güne kadar şahsıma ve gazete çalışanlarıma böyle bir iddiada bulunan her kimse, varsa ispat etsin, bu mesleği bırakacağım. İspat edemeyen iddia sahibi şerefsizin dik alasıdır…
Önce bu sözden dolayı okuyucularımızdan özür diliyorum. İşlerine gelmeyen bir haber olduğu zaman hemen ‘Mesut para alamadı’ yakıştırması ile karalama yapılması bizi üzüyor. Memlekette para alarak haber yapanlar o kadar çok ki, ama bunların arasına Mahmutlar Post Gazetesi ailesini koymak adiliktir, şerefsizliktir.
Şimdi bu ‘nrm’ rumuzlu, adını utancından gizleyen şahsa seslenmek istiyorum.
Sen önce, ‘para vermedi’ diye iddia ettiğin adama bir sor, acaba ben hiç para veya rüşvet istedim mi? sadece o adama değil tüm işadamlarına, tüm siyasetçilere sorarak araştır. Evet, bizde ticaretle uğraşıyoruz, başkanla da, bir iş adamı ile de alışverişimiz olabilir. Ama bu hiçbir zaman karşılıksız değildir ve haber karşılığı değildir. Bu yorumu yapanlar ‘Çamur at, izi kalsın’ mantığından bir milim bile öte gidemezler.
Mahmutlar Belediye Başkanı ve Belediye yönetimi ile ilgili son bir yılda çıkan haberleri arşivlerden özetlersek, sayfalara sığmaz. Belediye ve Çelik ile ilgili kamuoyunda konuşulan yüzlerce iddianın %90’ı Mahmutlar Post Gazetesi’nden etkilenerek mi, Çelik ile ilgili olumsuz söylemler yapıyorlar. Eğer Mahmutlar Post Gazetesi halkın % 90’nını etkileyebiliyorsa, bundan sadece övünç duyarız.
Noel baba hikayesi bir şehir efsanesidir. Gerçekte böyle bir olay yoktur. Hikaye ‘Yılbaşı gecesi Noel baba bacadan, pencereden girerek, görünmeden hediye bırakan hayali bir kahramandır’ ama bazı okurlarımız olaya farklı baksalar da gazete olarak başkan Ali Çelik’in 2,5 yılda dişe dokunur bir hizmet yapmadığını, kalan 2,5 yılda Mahmutlar’a hizmetler yapmasını ve bu haberi de yeni yıl olduğu için photoshop tekniği ile geliştirerek güzel bir haber yaptığımızı düşünüyorum…
Belki bu haber bu resim ile okuyucuların ilgisini daha fazla çekti diyebilirim. Yine açıkça, bir gazeteci olarak haykırıyorum.
Bizim beldemizin değeri bu değil. ‘Yeni yatırımların olduğu rantı yüksek, esnafı memnun, yaşayanı mutlu bir belde olmamız kimi rahatsız eder?’ diye soruyorum.
Cevap  ‘nrm’
‘Boşuna uğraşmayın’.
“Atlar tepişir, otlar ezilir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Haluk 17:57 | 13 Ocak 2012 / 17:57 Cevapla

Mest Bey; yazdıklarınızı özenle okudum.. Belli ki birileri sizi ziyadesiyle üzmüş. Ama körü körüne inanmak denen bir deyim vardır. İnsanlar takım tutar gibi parti tuttukları yada başkan destekledikleri sürece bu tarz anlaşılmalar olacaktır. Bu tarz söylemlere bence fazla takılıp kalmayın. İşinizi tarafsız şekilde yaptığınız sürece insanlar neyin ne olduğunu görecektir. Ali Başkana da kızmamak gerek; sırtında taşıdığı yükler ! o kadar ağır ki; at at bitmiyor. Sevgiyle kalın.