Asil: AKP gereken dersi alacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Mahmutlar Belde Başkanı Ahmet Asil, Van depreminden sonra depremzedelerin yaşamış oldukları zorlukların biran evvel çözülmesi gerektiğini belirtti.
Asil’in yapmış olduğu yazılı açıklama şöyle, “Van’da meydana gelen deprem millet olarak hepimizi çok derinden etkilemiş ve yaralamıştır. Kardeşlik bağlarımızın ne kadar güçlü olduğunu, etle tırnak gibi birbirimizden kopamayacağımızı bu acı olaydan sonra bir defa daha anladık. Halkımız, Van ve ilçelerinde yaşanan zorlukların derin hüznünü paylaşmakta ve yüreklerinin en derin yerinde hissetmektedir. Şuan çetin kış şartlarının hâkim olduğu deprem bölgesinde insanlarımızın hala yazlık çadırlarda hayatlarını idame ettirmek zorunda olmaları ülkemize yakışmamaktadır. Hükümet ilk başta durumun vahametini anlayamamış ve yeterli organizasyonu sağlayamamıştır.
Ancak depremin üstünden bir hayli zaman geçtiği halde, o bölgedeki insanlarımızın içinde bulundukları durum içler acısıdır. Devletin ve siyasi iktidarın en kısa sürede bu sorunu çözmek zorunda olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin kaynakları buna müsaittir. Kardeşlik duygularımızın ve merhamet bilincimizin bu meselenin üstesinden geleceğine inancım tamdır. Bizler gerek CHP örgütü olarak gerekse vatandaş olarak üzerimize düşeninde ötesinde ne varsa yapmaya hazırız”.
Mecliste CHP Tunceli milletvekili Kamer Genç’e yapılan saldırıyı kınadığını, yapılan bu davranışın milletvekili olma kabiliyeti kazanmış birine asla yakışmadığını belirterek,”AKP’nin ileri demokrasi örneklerinden bir çeşitleme izledik. Milletin kürsüsünde, milletin vekiline dayak atan bir zihniyetin ne eleştiriye nede en küçük muhalif dokunuşa tahammülü kalmamıştır.”Padişahım çok yaşa” diyenlerin el üstünde tutulduğu, demokrasiyle gelip, kendini Sultan ilan edenlerin demokrasiye kin kustuğu bir dönemden geçiyoruz. Elbette bu karanlık yine halkımızın sayesinde son bulacaktır. Önümüzdeki yerel seçimlerde, ülke genelinde yapılacak yerel seçimlerde AKP gereken dersi alacaktır” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!