Ankara-Gazipaşa seferleri başlıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

vlanadolujet7374003qy4Anadolujet 2 Ocak 2014 tarihinden itibaren Ankara-Gazipaşa arasında karşılıklı tarife uçuş seferlerine başlıyor.
AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, “İlk uçuş öncesi özel bir uçuş gerçekleştirilecek ve gazetecileri taşıyan uçak sabah saatlerinde Gazipaşa’ya inecek” dedi. Çavuşoğlu, ilk seferin 2 Ocak 2014 Perşembe günü saat 12.35 Ankara Esenboğa Havalimanı ve Antalya Gazipaşa uçuşuyla başlayacağını duyurdu.
ÖZEL UÇUŞ OLACAK
Aynı gün saat 14.15’te de Gazipaşa’dan Ankara Esenboğa uçuşunun gerçekleşeceğini bildiren Çavuşoğlu, “Ancak bugüne özel olarak 2 Ocak tarihinde sabah saat 09.00’da içinde gazetecilerinde bulunduğu özel bir uçuş gerçekleştirilecek. Gazipaşa’ya inecek olan gazeteciler burada Anadolu Jet’in Ankara seferlerine başladığını tüm ülkeye duyuracaklar. Burada yapılan organizasyonun ardından gazeteciler yine geldikleri uçak ile saat 16.00’da Ankara’ya uçacaklar” şeklinde konuştu. Sefer numaralarının belli olduğunu gerekli izinlerin alındığını da belirten Çavuşoğlu, “Sözkonusu seferler Ulaştırma Bakanlığı ve THY A.O. alt markası AnadoluJet başkanlığı nezdinde yapılan girişimler sonucu planlandı. Uçuşlarla ilgili Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü izin süreci sona erdi ve uçuşlar 2 Ocak tarihinde başlıyor” dedi.
HAFTADA 5 GÜN
Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan da, Ankara-Gazipaşa uçak seferlerinin ilk etapta haftada 5 gün olarak planlandığını belirterek, “Bu uçuşlar turizm sezonu ile birlikte 2014 Nisan’dan itibaren 7 güne çıkarılacak. Bu sayede tüm Anadolu’ya Ankara üzerinden aktarmalı gidilebilecek. Anadolujet’in Antalya Gazipaşa ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı arasındaki tarifeli uçak seferlerinin, 2014 Nisan ayında başlanması planlanıyor. Turizm sezonunda müşteri talebine göre sefer sayıları artırılabilecek” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!