Sipahioğlu’na yargı tokadı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hasan-Sipahioğlu-1 (1)Bölge İdare Mahkemesi, Başkan Sipahioğlu’nun 7 Haziran 2012’de uygulamaya koyduğu “Esnaf gece saat 01.00’de işyerini kapatacak” kararını iptal etti
ALANYA Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu’nun 7 Haziran 2012 tarihli “İşyerleri gece saat 01.00’de kapatılacak” kararını iptal ettirmek için dava açan Bakkallar Odası Başkanı Velittin Yenialp, verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Antalya Bölge İdare Mahkemesi, Sipahioğlu’nun kararını iptal ederken, konu hakkında açıklama yapan Yenialp, “Kazanan küçük esnaf oldu” dedi.
‘TEPKİLERİMİZİ HİÇE SAYDI’
ENCÜMEN kararında “Restoran, bar ve disko haricindeki işyerleri saat 01.00’den itibaren kapatılacak” hükmünün yer aldığını söyleyen Yenialp, “Biz bu karara tepki gösterdik ama yüzlerce esnafın tepkisi hiçe sayıldı. Esnafının düşüncelerini hiçe sayan belediye yönetiminin kararını mahkeme iptal etti, kazanan adalet oldu. Alanya gibi bir şehirde bu kararın uygulanması komikti” dedi.
‘ESNAF ENCÜMENE DAVA AÇABİLİR’
BU karardan sonra Alanya’nın artık gece dışarıya çıkıldığı zaman ıssız ve sakin bir emekli şehri gibi olmayacağını, zabıtanın işyerinin kapısında nöbet beklemeyeceğini söyleyen Yenialp, “Dileyen esnaf Alanya Belediye Encümeni hakkında suç duyurusunda bulunup tazminat davası açabilir. Geride kalan 1,5 yılda büyük maddi zarara uğrayan esnaf, hakkını yasal yollardan arayabilir” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!