ALGC ilk kongresini yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) 1. Olağan Genel Kurulunu  gerçekleştirildi.  Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan yönetim listesine girdi-ok

ALANYA Ticaret ve Sanayi Odası’nda  (ALTSO) gerçekleştirilen genel kurula Alanya’da görev yapan gazeteciler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan genel kurulun açılış konuşmasını yapan Kurucu Başkan Ferit Kesen, “Şu an itibariyle 52 asil üyemizden 42’si burada ve çoğunluğu sağlamış bulunuyoruz. Faaliyet raporumuzu hazırladığımız slayt ile takdim edeceğiz. Herkese katılımından dolayı teşekkür ederim” dedi. Genel Kurulda Divan başkanı oy birliği ile Küresel Gazeteciler Konseyi KGK)  Genel Başkanı Mehmet Ali Dim seçildi. Genel kurul; faaliyet raporunun okunması, yönetimin belirlenmesi, dilek ve temenniler ile sona erdi. Oylamanın ardından Onursal Başkan olarak seçilen KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e çiçek ve plaket takdim edildi.

‘ARKADAŞLARIMIZ GERÇEKTEN BÜYÜK SORUMLULUK ALDI’

Genel Kurulda konuşma gerçekleştiren KGK Genel Başkanı Dim, “Şahsım ve arkadaşlarım adına bizlere güvenip bu görevi verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu kongremizin de hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nin 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştiriliyor. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuldu sorusunun cevabını aslında hepiniz çok iyi biliyorsunuz. Ne yazık ki Sayın Necati Masatlı’nın da benim de çok emek verdiği Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin son dönemde, rotasından saptığını ve cemiyetin adeta birilerinin ikame kurumu haline getirildiğini üzülerek gördük. Alanya Gazeteciler Cemiyeti geçmiş dönemlerde sadece gazetecilerin bulunduğu, diğer meslek erbaplarının pek de yanına yaklaşamadığı bir kurumdu. Aslında gazeteciler, toplumun kanaat önderleridir. Gazetecilerin bir meslek grubu olarak kendi ahlak değerlerini korumu yükümlülüğü vardır. Bunu da cemiyetler sayesinde sağlamış olmaları gerekirken, ne yazık ki Alanya Gazeteciler Cemiyeti’nin her önüne geleni üye yaptığı, meslekle ilgisi olmayan kişilerin üye olabildiği, meslekle bağını koparmış kişilerin de üyeliğe hatta yönetim kurulu üyeliğine devam ettiği bir grup haline gelmiş olması bizleri gerçekten yaraladı. Emek veren bir kişi olarak ben de üzüldüm. Diğer arkadaşlarımızla birlikte bu konunun çok da tartışmasını yaptık. Böyle bir oluşuma gerek olup olmadığını, içerde mi mücadele edilmeli sorularını çok tartıştık. Son kongrede şimdiki başkanımız aday oldular. Bir takım entrikalar, dışarıdan müdahalelerle çok az farkla kaybedilen bir seçim yaşadık. Bu seçimin sonucunu da kabullenerek hareket ettik. Biz kabullendik ama o taraf kabullenemedi. Belki bu kadar az bir farkla seçim kazanmak hoşlarına gitmedi. Bazı arkadaşlarımıza yönelik hak edilmeyen bir muamele ile karşılaştık. Hem meslektaşlarımıza hem de etik ve ahlaki değerlerimize sahip çıkmamız konusunda böyle bir oluşuma karar verildi. Arkadaşlarımız bu noktada gerçekten büyük sorumluluk aldılar. Değerli kurucu başkan Ferit Kesen’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  Öte yandan genel kurulda ALGC’nin üst kurul olarak KGK’ya bağlanmasına oybirliği ile karar verildi.

ALGC’nin yeni yönetimi şu şekilde:

YNETİM KURULU (ASİL)

Mesut İlhan

Teoman Eriş

Zeliha Öner

Mehmet Ali Parmaksız

Kübra Kaş

Ramazan Kurnaz

Engin Anak

Geylani Topaloğlu

Meryem Kanberoğlu

Vildan Rende

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

Cemali Aygır

Fatma Erdem

Bircan Subaşı

Gülşah Anak

Fuat Kantarcı

Hilmi Çınar

Habip Şanlı

Beyza Sargın

Hakan Şimşek

Uğur Kanberoğlu

ONUR KURULU (ASIL)

Mehmet Ali Dİm

Oğuz Korum

Selçuk Öztürk

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!