ALGC Alanya protokolü ve gazetecileri Nevruz yemeğinde buluşturdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEPE Mahallesi, Kurşunlu Mevkii’nin muhteşem Alanya manzaralı restoranı Veranda’da ALGC tarafından düzenlenen 21 Mart Bahar Bayramı yemeğine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALTSO (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kerim Akıllı ve ALGC üyesi gazeteciler katıldı.

‘DÜNYAYA DA BAHARIN GELMESİNİ DİLİYORUZ’

Veranda Restoran’ın muhteşem lezzetleri eşliğinde Bahar Bayramı’nın kutlandığı etkinlikte konuşan ALGC Kurucu Başkanı Ferit Kesen, etkinliğe katılan protokol üyelerine teşekkür ederek, “Cemiyetimiz 22 Şubat 2022 tarihinde kuruldu. Yarın henüz 1 ayımızı dolduracağız. Bu kısa zaman diliminde önceliğimiz acil ihtiyaç duyduğumuz hizmetler oldu. Önce ulaşım ve otopark ihtiyaçlarımızı giderdik. Bu konuda bizlere destekleri nedeniyle Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel, basın danışmanı Sayın Rabia Eşit ve Alanya Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kerim Akıllı’ya teşekkür ederiz. Aynı zamanda üyelerimiz ve ailelerinin özel hastane hizmetlerinden ayrıcalıklı olarak yararlanabilmesi için bir protokol yaptık. Bu protokolle üyelerimiz özel hastane hizmetlerinden fark ücreti ödemeksizin, aileleri ise muayenede yüzde 50, tetkiklerde ise yüzde 30 indirimli yararlanacak. Şimdiki hedeflerimiz camiamıza yakışır bir cemiyet merkezine kavuşmak ve üyelerimizin uygun koşullarda ev sahibi olmalarını sağlamak. Ayrıca bu güzel etkinlikteki emekleri için Gazipaşa Manşet Gazetesi sahibi, değerli meslektaşımız Geylani Topaloğlu ve Alanyamızın yüz akı işletmelerinden Veranda Restoran’a teşekkür ederiz. Bahar Bayramınızı kutluyoruz. Her gün yaşanan acılara tanık olduğumuz Rusya-Ukrayna arasındaki savaşın da bir an önce sona ermesini ve dünyaya da baharın gelmesini diliyoruz” dedi.

Kesen’in konuşmasının ardından Alanya Tarihçisi, Araştırmacı, Yazar Oğuz Korum, Alanya tarihinde Nevruz’un yeri ve önemi ile yüz yıllardır Alanya’da süren 21 Mart Nevruz kutlamalarını aktardı.

Etkinlik sonunda konuklar ve ALGC üyeleri hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!