ALANYA’DA EMEKLİLER EYLEM YAPTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’da faaliyet gösteren DISK Emekli Sen ve 2021 Tüm Emekli Sen Alanya Temsilciliği, emeklilerin yaşadığı ekonomik zorluklara dikkat çekmek ve haklarını savunmak amacıyla ortak eylem yaptı

Alanya’da eylem yapan emekli temsilcileri, kapitalizmin emeklileri her geçen gün yoksullaştırdığını belirterek, emeklilerin insanca yaşayabilecekleri bir maaş talep etti. DISK Emekli Sen Alanya Temsilcisi Ertuğrul Yeşildal ve 2021 Tüm Emekli Sen Alanya Sorumlusu Mehmet Güldal, yaptıkları açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;
Kapitalizm her geçen gün bizi yoksullaştırıyor. Yıllarca çalıştık, vergimizi ve sigorta primlerini ödedik. Dişimizle tırnağımızla çalışarak devletimize ve halkımıza hizmet ettik. Yaşlandık, emekli olduk. İnsan onuruna yakışır, mutlu ve huzurlu bir yaşam istedik. Bu amaçla ihtiyaç duyduğumuz bir maaş almak hakkımız değil mi? Sadaka gibi verilen 5000 TL’nin çalışan emeklilere verilmemesi reva mıdır? İnsanca yaşayabilecek bir geliri olan emekli neden çalışmak zorunda kalsın? Bu ayrımcılığa son verilmesini istiyoruz. Tüm emekliler ve emekçiler için güvenli ve insanca yaşayabilecekleri bir maaş istiyoruz. Çocuklarımıza ve torunlarımıza güvenli bir gelecek bırakmak için çağdaş normlara uygun bir maaş istiyoruz. Bizi sefalete mahkum etmek isteyen iktidara çağrı yapıyoruz. Milyonlarca emekliyi yok sayamazsınız: Bizi yok sayanları biz de sandıkta yok sayarız. Amaçlarımıza ulaşmak için bütün emek güçlerini ortak mücadeleye çağırıyoruz. Tüm emeklileri ve çalışanları eylem birliğine çağırıyoruz. Alanlarda hep birlikte sesimizi yükseltelim.

HAKLIYIZ, GÜÇLÜYÜZ, KAZANACAĞIZ!

Haklarımızı elde etmek için Alanya DISK Emekli Sen ve 2021 Tüm Emekli Sen Alanya Temsilciliği, ortak eylem birliği kararı almıştır. İşçi, memur sendikaları ve demokratik kitle örgütleri ile ortaklaşarak dayanışmayı güçlendireceğiz.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!