AKP’li Pişkin: ‘Uyarmıştım’

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar halkının yaz aylarında konakladığı Kozarası Yaylası ile ilgili usulsüzlüğü, Mahmutlar Belediyesi AK Partili Belediye Meclis Üyesi Abdullah Pişkin, 2009-2010 yıllarında Alanya Kaymakamlığı, Kadastro Müdürlüğü ve Mahmutlar Belediyesi’ne resmi dilekçe ile uyarıda bulunduğu ortaya çıktı.
Kozarası Yaylası Suyungözü ile ilgili şaibeli iddialara AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan ve AK Partili Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin cevap verirken, diğer Meclis üyelerinden çıt çıkmadı.
AK Partili Meclis Üyesi Abdullah Pişkin, “Kozarası suyun gözü ile ilgili geçmişte Belediye Başkanı Ali Çelik’i resmi yazı ile uyardım. Meclis üyesi olarak benim itirazım kabul olmadı. Belediye Başkanı’nın itiraz etmesi gerekirdi, bu resmi yazıma hala cevap gelmedi” dedi.
AKP’li Pişkin: ‘Uyarmıştım’
Kozarası Yaylası Suyungözü ile ilgili şaibeli iddialara AK Parti Belde Başkanı Evren Çalışkan ve AK Partili Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin cevap verirken, diğer Meclis üyelerinden çıt çıkmadı.
AK Parti Mahmutlar Belediye Meclis üyesi Abdullah Pişkin konu ile ilgili Mahmutlar Post Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu.
Pişkin, “Benim isimlerle işim olmaz. Ben kamunun hakkını savunur, halkımın hakkını ararım” dedi. Pişkin, “Kozarası Yaylası’ndaki suyun gözü mevkii ile ilgili uyarımı 26.04.2010 yılında hem Alanya Kadastro Müdürlüğüne, hem de Mahmutlar Belediye Başkanlık makamına resmi dilekçe ile yaptım. 18.08.2009 yılında da aynı yer ile ilgili Alanya Kaymakamlığı’na bir dilekçem bulunuyor. Ben bir Belediye Meclis üyesi olmama rağmen itiraz dilekçem kabul olmuyor. Bu itirazı Belediye Başkanı olarak Ali Çelik’in yapması gerekirdi. Bu konuda Başkan Ali Çelik’e uyarılarda bulundum ama Başkan Ali Çelik resmi dilekçeme bile 2010 yılından beri cevap vermedi” dedi.
ÇALIŞKAN; KENDİ PARASIYLA MI, BELEDİYE İMKANIYLA MI?
Mahmutlar Post Gazetesi’nin manşet haberi ile Mahmutlar bir daha sallandı. Gündemi yazan değil, gündem belirleyen Mahmutlar Post Gazetesi’nin telefonları adeta kilitlendi. Toplumun her kesiminden tebrik ve kutlama telefonları alan Mahmutlar Post Gazetesi’ne muhalefette tepkisiz kalmadı. AK Parti Mahmutlar Belde Başkanı Evren çalışkan, “CHP Belediye Meclis üyesi Hasan Kısa yaylada 500 metre kare kamuya ait alanın 242 metrekaresini kendi eşinin üzerine yazdırmış. Kadastro Mahkemesi Kısa’nın ailesinin açtığı davayı reddederek,  burayı kamuya bırakmıştı. Şuanda ise bu alanın 242 metrekaresini Kısa kullanıyor. Bu arsaya ev yaptırdı. Evinin yolunu ve bahçesini parke taşları ile donattı. Yayladaki evinin bahçesini parke ile donatması bizi de şaşırttı. Kısa bunu kendi parasıyla mı yaptı, yoksa belediye imkanlarıyla mı yaptırdı, bunu merak ediyoruz” dedi.
USLU: SIRASI YANLIŞ OLDU
AK Parti Mahmutlar Belediye meclis Üyesi Erdal Uslu Kozarası yaylası ile ilgili gündeme farklı bir boyut getirdi. Yapılan parke düzenlemesinin güzel olduğunu fakat yaylarının birçok sorunu olmasına rağmen önceliğin Kozarası yaylasındaki bir meclis üyesinin evinin hemen yanında olması halk tarafından olumsuz eleştirildiğini dile getirdi.
Mahmutlar Post Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Uslu, “Mahmutlar Beldesinin yaylalarından olan Kozarası suyungözü mevkii’ndeki parke taşlı düzenleme güzel olmuştur. Ancak suyun akışının olduğu yerin değiştirilmesi daha güzel ve daha doğal bir görüntü sergiliyordu. Bu yapılan düzenlemenin sahil yolu çalışmaları yapan firmanın işçilerine ve sahil yolundan alınan taşlarla yapılmış olması söylentileri bu işin çirkinlik boyutudur. Ayrıca bana kalırsa bu çalışmalar daha yoğun olan Sülüklü Mevkii’ne yapılabilirdi. Bir tarafta yol yok, asfalt yok bir tarafta parke taşı düzenlemesi var. Kozarası Yaylasına giderken yollar tamamen bozuk, Kozarası’ndan, Keşbeleni’ne giden yol yıkıntılı ve kullanılamaz halde iken ve çok daha önemlisi sahil yolu ihale bedelinin asıldı iddiası ile tekrar ek maliyet ile 2 milyon (Eski para ile 2 Trilyon) daha arttırılmış iken ve sahil yolu çalışması yarım yamalak bırakılmışken suyungözüne yapılan bu çalışma belde halkı ve yaylalardaki vatandaşlar tarafından tepki ile karşılanmıştır” dedi. Uslu, “Ayrıca 2 yıl önce meclisten  geçirdiğimiz yeni içme suyu hattı daha projesi bile bitirilemedi. Pazar esnafı sıkıntılı ve ne olacağı belirsiz tüm bu sorunlar Mahmutlar halkını tedirgin ediyor. Yetkililerin bu sorunlara eğilerek çözüm bulma konusunda gayretlerini bekliyoruz. AK Parti olarak olumlu olan tüm yatırımlara ve projelere destek vereceğimizin de bilinmesini istiyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!