31. ALANYA TRIATLONU BÜYÜK COŞKUYLA BAŞLADI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’nın bu yıl 31. sine ev sahipliği yaptığı Alanya Triatlonu, Paratriatlon Dünya Kupası’yla başladı. Yarışın startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve yetkililer verdi.

  1. ALANYA TRIATLONU BÜYÜK COŞKUYLA BAŞLADI

Alanya’nın bu yıl 31. sine ev sahipliği yaptığı Alanya Triatlonu, Paratriatlon Dünya Kupası’yla başladı. Yarışın startını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya ve yetkililer verdi.

27 ülkeden 81 engel tanımayan sporcunun mücadele ettiği yarışta kadın ve erkek olmak üzere 11 kategoride yarışlar gerçekleştirildi. Sporcular 750 metre yüzdükten sonra, 20 km pedal çevirip, 5 km koştular. Yarışların ardından gerçekleştirilen ödül seremonisinde ilk olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’ ya, Triatlon Olimpik ve Avrupa Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alicia Garcia’ya ve Dünya Triatlon Federasyonu Teknik Delegesi Angelici Thoma’ya katkılarından dolayı hediyelerde bulundu.

DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Dereceye giren sporculara ödüllerini; Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Triatlon Olimpik ve Avrupa Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alicia Garcia, Dünya Triatlon Federasyonu Teknik Delegesi Angelici Thoma, Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Halil İbrahim Sarı, Alanya Belediyesi Özel Kalem Müdürü Bilal Nurgül, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur ve yetkililer verdi.

BAŞKAN YÜCEL, AVRUPA TRİATLONU VE PARATİATLON DÜNYA KUPASI’NIN ALANYA İÇİN ÖNEMİNİ VURGULADI

Yarışların kusursuz bir şekilde gerçekleştirildiğini dile getiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  “Alanya turizmin başkenti olmakla birlikte sporunda başkenti. Alanya Belediyesi 70’ e yakın ulusal ve uluslararası etkinliklere imza atan bir belediye. Uluslararası organizasyonlardan birisi olan triatlon bizim için son derece önemlidir. Özellikle 2021 yılının en güzel organizasyon seçilmesi, bununda dünyada sürekliliği olan 31 yıldır aralıksız devam eden 2 organizasyondan birisi olması bizim için son derece önemlidir. Alanya’nın güzelliklerine güzellik katan, renkliliğine renk katan ve her türlü sosyal, ekonomik değerlerine değer katan bir organizasyon. Bugünde bu vesileyle hem Avrupa yarışının hem de Dünya Paratiriatlon yarışlarının olması ve 600’ ün üzerindeki 27 ülkeden sporcunun katılmasıyla bu organizasyonun gerek ülkemiz gerekse şehrimiz için uluslararası nitelikte önemini bir kez daha oraya koymuştur.” dedi.

Konuşmasının sonunda emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Yücel; “Gençlik Spor Bakanlığımıza, Dünya Triatlon Federasyonuna, Avrupa Triatlon Federasyonuna, Türkiye Triatlon Federasyonuna ve Alanya da emeği geçen başta Kaymakamlığımız olmak üzere tüm kamu kuruluşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

YARIN AVRUPA TRİATLONU KUPASI YAPILACAK

16 Ekim Pazar günü (yarın) saat 07.30 da Yaş Grupları startı ile yarışlar kaldığı yerden devam edecek. Saat 12.00 da Elit Kadınlar ve saat 14.00 da Elit Erkekler başlayacak ve yarışların ödül töreni 16.00 da gerçekleştirilecektir.

Günün sonuçları şöyle;

Erkekler

PTS2    Birinci Jules Ribstein (FRA)

PTS3    Birinci Daniel Molina (ESP)

PTS4    Birinci Alexis Hanquinquant (FRA)

PTS5    Birinci Martin Schulz (GER)

PTVI     Birinci Thibaut Rigaudeau (FRA)

PTWC  Birinci Louis Noel (FRA)

Kadınlar

PTS3    Birinci Elise Marc Birinci (FRA)

PTS4    Birinci Marta Francés Gómez (ESP)

PTS5    Birinci Alisa Kolpakchy (UKR)

PTVI     Birinci Francesca Tarantello (ITA)

PTWC  Birinci Brenda Osnaya Alvarez (MEX)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!