2 Milyonluk kredi kabul edildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Belediyesi Şubat Meclisini 6 Şubat 2012 günü (dün) tüm Meclis üyelerinin katılımı ile Belediye Başkanı Ali Çelik başkanlığında gerçekleştirdi. Meclisin en önemli gündemi sahil projesine 2 Milyon TL ( 2 Trilyon) kredinin CHP’li Murat Can red, AKP’li Abdullah Pişkin’in çekimser oyuna rağmen onaylanması oldu. 3. 655 Milyon TL’ye ihale edilen sahil projesi ek maliyetler ile birlikte 5. 2 Milyon TL’ye çıktığını açıklayan Belediye Hesap İşleri Müdürü Ali Uyar, “Bakanlığa dosya gönderildi. Şuana kadar herhangi bir cevap alamadık. Sahil projesi işinin %50’si bitmiş durumda. 1,5 milyon TL’si şuana kadar ödendi. Nakite ihtiyacımız var. Bakanlıktan para gelirse, bu krediyi kullanmayacağız. Bu kredi sadece sahile kullanılacak” açıklamasını yaptı. Sahil projesinin geç kaldığını söyleyen CHP’li Belediye Meclis üyesi Murat Can’a cevabı Başkan Çelik verdi. Çelik, “Yaz aylarında iş makinelerini turistlere rahatsızlık vermemek için tam kapasiteli çalıştıramadık. Sahildeki karayolları çalışması bize engel oldu ve hava muhalefeti de eklenince işimizde biraz gecikme yaşandı. Merak etmeyin Mart ayı sonunda sahil projesi hayata geçecek” dedi.
MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN DİĞER KONULAR
Taksi ve servis devirleri daha önceki yıllarda taksi 68 bin TL, servis devri ise 60 bin TL idi. Meclise gelen önergede taksinin 10 bin TL, servislerin 5 bin TL devir bedeli olması konusu komisyona sevk edildi. Halı saha açma ve işletme ruhsatları 4 TL olarak onaylandı. Belediye’deki sözleşmeli personellerin ücret zamları komisyona sevk edildi. Belediye norm kadro şeması bütçe komisyonuna havale edildi. Hazineye ait D-400 Karayolu üzerindeki arsa mahkeme kararına uyulması AKP’li Abdullah Pişkin ve CHP’li İbrahim Sayar’ın çekimser oyuna rağmen onaylandı. Belediye’ye ait Cumartesi pazarı etrafında bulunan 187 m2 olan arsa talep üzerine satışa çıkarıldı. Beldede bulunan çatı katlarına restaurant ve cafe yapımı komisyona sevk edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Şubat 2012, 14:28

    başkan çalışıyor.helal olsun .

    Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!