17 YAŞINDAYIZ…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 17 yaşında.. ‘17 yaşındayız daha yolun başındayız’ diye bir cümle kurmak istiyorum ama gerçekler çokta iç açıcı değil. Hayat pahalılığı, her gün gelen zam furyası ve geçim derdi önümüzü görmemize engel oluyor maalesef!…
Mahmutlar Post Gazetesi ilk yayına girdiği zamanda Türkiye’nin hiçbir beldesinde yerel gazete yoktu. Bir ilki başarmanın mutluluğu ve gururu vardı bende.
2004 yılında bir Temmuz sıcağında, Ortaokula giden kızım Gizem, yeğenim Bülent ile Rahmetli Babamın bisikletinin ardına plastik Patlıcan sandığını bağlayarak dükkan dükkan sizlere ücretsiz Gazete dağıttığımı nasıl unuturum.
Tam 17 yıl bölgenin tüm sorunlarını gündeme getirerek, Mahmutlar Kestel ve Kargıcak’taki sorunlara parmak bastığımızı herkesin hafızasında olduğunu biliyorum.
Ofis olarak 17 yıl sonra tadilat yapabildik ve Digital Makinalar alarak Mahmutlar’a bir ilki daha getirdik.
Tadilat yaparak birazcık yenilediğimiz ofisimize tüm dostları çay kahve içmeye beklerim.
HAYALLERİM HEP YOK OLDU…
Mahmutlar Post Gazetesiyle başlayıp Mahmutlar’da ilk Matbaa tesisini kurmam hayallerimin ötesindeydi ama başardım sizlerin desteği ile.
Sonra İngilizce Gazete, ardından Rusça ve Norveçce gazeteler.
Hayal biter mi bitmedi tabi.
‘Radyo ve Televizyon kuralım’ dedim ekip arkadaşlarıma, alt yapısını da kurmak üzereydik ki Bütünşehir yasası ile Belediyelerin kapanma haberini duyduk.
Belediyeler kapandı, büyük firmalar Belediye’nin olduğu Alanya bölgesine taşındı birer birer. Sonra Avrupa ile didişmeler ve Avrupalılar’ın Türkiye boykotu derken Rus uçağını düşürdük!. Ne İngilizce gazete kaldı ne de Rusça.
‘Küllerimizden doğalım’ derken pandemi illeti ile yeniden sersemledik.
Meslekteki arkadaşlarımızın çoğu ayağa kalkamadı.
Gazeteler kapandı ardı ardına.
Gazete matbaaları yüksek maliyet yüzünden WEP makinalarında basılmak üzere Antalya’daki bir Matbaa da basılmaya başladı.
Çok şükür kendi Matbaasında basılan tek gazete kaldık Alanya’da.
Hayallerim içerisinde Radyo ve TV’de kurmak var ama aması var işte!
Her şeye rağmen ayakta durmak elbet de bir başarı.
Mahmutlar Post’a destek veren Gazete ve Matbaa’da çalışan emekçilerimize, ticaret erbaplarımıza, esnaflarımıza ve okurlarımıza çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!