Üniversite’de eylem

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

img_52affca07c1e9Alanya’da yaklaşık 50 kişiden oluşan Akdeniz Üniversitesi öğrencileri grubu, Akdeniz Üniversitesi Alanya Kampüsü’nde yaptıkları eylemden dolayı bir ay uzaklaştırma cezası alan arkadaşlarının okullarına geri alınması için protesto yürüyüşü yaptı
Antalya’dan gelen ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Meslek Yüksekokulu önünde toplanan öğrenciler, Akdeniz Üniversitesi Alanya İşletme Fakültesi girişine slogan atarak yürüdü. Güvenlik görevlileri tarafından kampüse alınmayan öğrenciler, okul önünde basın açıklaması yaptı. AK Parti ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından öğrencilerin pasifize edilmeye çalışıldığını belirten öğrenciler, “2 ay önce Alanya İşletme Fakültesi hazırlık binasında gezi parkı direnişi ve Gülsuyu olaylarında katledilen devrimci yoldaşlarımızı anmak için pankart asmıştık. Biz pankartı boş olan ve kullanılmayan bir sınıfa asmamıza rağmen, okul yönetimi bunun aksini iddia ederek bizler hakkında soruşturma açtırdı. Açılan soruşturma kapsamında eyleme katılan 10 arkadaşımıza, 1 ay okuldan uzaklaştırma cezası verildi. Bu eğitim hakkına gasptır. Okuldan uzaklaştırılan öğrenciler derhal okula alınmalıdır” şeklinde açıklama yaptı. Bir süre daha slogan atan grup, olaysız dağıldı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!