Top, Çanakkale’ye götürdü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

544081_590964347624288_83876713_nMahmutlar beldesi Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top tarafından organize edilen Çanakkale ve İzmir Menemen gezisi sona erdi.
6, 7 ve 8 Aralık günleri arasında Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top öncülüğünde 36 vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte Çanakkale Abidesi, Alçıtepe, Settülbahir, Kilitbahir, Anzak Koyu, Arıburnu, Conkbayırı, 57. Alay Şehitliği, Kemaltepe, Bigalı, Atatürk Evi, Özgürlük Anıtı, Kabatepe Müzesi, Aynalı Çarşı, Truva Atı ve kutsal yerler gezildi. Etkinlik hakkında bilgi veren Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, “Gezimiz çok faydalı oldu. Türkiye Cumhuriyeti’nin hangi şartlarda kurulduğunu, savaşın nerelerde yapıldığını geziye katılan pek çok vatandaşımız ilk kez gördü. ‘Çanakkale geçilmez, ne mutlu Türk’üm diyene’ sloganıyla gerçekleştirdiğimiz gezi programımızı talep olduğu takdirde 2014’ün ilk aylarında yeniden düzenlemeyi planlıyoruz” dedi.
TEKRAR ADAY
Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Top, Mahmutlar Mahallesine muhtar adaylığını açıklarken, Belediye’yi kapatan hükümete de eleştirilerde bulundu. Top, “ 20 Aralık 1973 yılında referandum ile belde yapılan 3 mahalleli 26 bin resmi nüfuslu beldemiz 40 yıl sonra AKP hükümeti tarafından kapatılıyor. Referandum demek halkın rızasıyla halk oylamasıyla gerçekleşen bir girişimdir. AKP hükümeti halkın isteği ile belediyelik olmuş, Mahmutlar Belediyesi’ni kimseye sormadan ve halkı hiçe sayarak referandum yapmadan kapatıyor.
Yaz ayında 70-80 bin olan nüfusumuz kış ayında 40 binleri buluyor. AKP kendi partisine bağlı Zonguldak ilinin Kilimli ve Kozlu beldelerinin nüfusları Mahmutlar kadar olmamasına rağmen ilçe yapılmıştır. AKP hükümeti kendi çıkardığı 20 bin nüfusu olan beldeler ilçe olabilir yasası çıkarmıştır. Mahmutlar’ın resmi nüfusu 26 bin, niçin Mahmutlar ilçe olmuyor. AKP kendi çıkardığı yasaya bile sırf kendi partisinin belediyesi olmadığı için uymamıştır” dedi. 2004 yılından beri Mahmutlar Cumhuriyet Mahallesi muhtarlığını sürdürüyorum. Halkımızın yararına sürdürdüğüm muhtarlığımı halkım layık görür, beni Mahmutlar Mahallesine tekrar muhtar seçerse hizmetlerime devam edeceğim” dedi.
Muhtar Top, Mahmutların ilçe olması için mücadelesinin artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!