Mahmutlar’a 65 dönüm futbol sahası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Kaymakamlığının ‘her beldeye 3 futbol sahası’ projesi çerçevesinde Mahmutlar’da 65 dönümlük arsa hazineden Belediyeye devredildi. Preje kapsamında yap-işlet-devret modeli ile 3 futbol sahası yapılmayı bekliyor. Bu uygulama gerçekleştirildiği zaman belde turizmi olumlu etkileneceği gerçeği turizmcileri heyecanlandırırken beldede bulunan Otel sahipleri bu tesisleri yap–işlet-devret modeli ile yapmaya talip olduklarını söylediler.
Alanya’da futbol turizminin geliştirilmesi amacıyla ilçe merkezi ve beldelerinde toplam 318 dönüm alana spor tesisi yapılacak. Alanya Kaymakamlığı’nın ‘Her beldeye 3 futbol sahası’ projesi çerçevesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ve Hazine’den tahsis edilen 318 dönüm alan, yap-işlet-devret uygulaması ile futbol sahaları yapılması için Okurcalar, Türkler, Konaklı ve Mahmutlar Belediyesi’ne devredildi
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Meclis Toplantısı’na konuk olan Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak, 2011 yılında 60 ulusal ve uluslararası spor organizasyonu düzenlendiğini ve 65 bin kişinin ilçede yaklaşık 350 bin konaklama yaptığını söyledi. Spor turizmi sayesinde ilçe ekonomisine yaklaşık 16 milyon TL katkı sağlandığını belirten Tamrak, “Bu organizasyonların bazılarının televizyon yayınları ile ilçemizin tanıtımı da yapıldı. Spor turizminin yılın 12 ayına yayılması amacıyla, alternatif spor dalları olan golf, kayak, hokey, beyzbol, Amerikan futbolu, paraşütle atlama, doğa sporları ve kayak gibi organizasyonların da yapılması için gerekli altyapı çalışmaları başlatıldı” dedi. Alanya’da mevcut 24 futbol sahasının iyileştirme çalışmalarına da başlandığını kaydeden Tamrak şöyle konuştu: “Alanya Kaymakamlığı’nın projesi çerçevesinde her beldeye en az 3 spor tesisi kazandırılması için çalışmalar başlatıldı. Yap-işlet-devret uygulaması ile Okurcalar’a 33 dönüm, Türkler’e 120 dönüm, Konaklı’ya 100 dönüm, Mahmutlar’a ise 65 dönüm alan tahsis edilerek protokolle ilgili belediyelere devredildi.” dedi. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erdal Tamrak ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Saim Kanlı’ya, spor turizmine katkılarından dolayı birer plaket verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!