Kılıçdaroğlu Göktepe’de

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’ın kuzeyindeki en yakın belde olan Karaman’a bağlı Göktepe Beldesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ziyaret etti. Ziyaret sonrasında aslen Göktepe’li olan Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı emekli araştırmacı yazar Mehmet Uğuz, Kılıçdaroğlu’na Mahmutlar Post Gazetesi adına soru sordu.
Uğuz, Kılıçdaroğlu’na, “Özerkliğin anayasaya konulmasını bu millet reddediyor. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir” diye sordu. Kılıçdaroğlu, ‘sağol sayın hocam’ dedikten sonra  “Cumhuriyet Halk Partisini kuran kadrolar Kuva-iye Milli’ye kadrolarıdır. Ülkenin bölünmesinden Cumhuriyet Halk Partisi olarak asla ödün vermeyiz. Etnik kimliğe dayanan özerkliğe karşıyız. Kesinlikle böyle bir şey olamaz, çünkü bu Milletin bölünmesine yol açar” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi köşe yazarı ve araştırmacı emekli öğretmen Mehmet Uğuz ile CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu soru-cevap diyalogu Show TV, TV8, NTV ve ATV gibi ulusal televizyon kanallarında geniş bir şekilde ana haber bültenlerinde yer aldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Ermenek, Sarıveliler ve Göktepe kasabasında siyasi çalışmalar gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’na büyük ilgi gösterilmesi gözlerden kaçmadı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!