ALTSO’da Meclis Başkanı Kural oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALTSO Meclis üyeleri kapalı zarf usulü yapılan oylama ile ALTSO Meclis Başkanı, 2 başkan yardımcısı ve katip üye seçimi yaptı. Yapılan oylamada ALTSO Meclis Başkanı Mehmet Kural oldu.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) seçim süreci meclis başkanlığı, 2 meclis başkan yardımcısı ve katip üye seçimi sona erdi. ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen kapalı zarf usulü oylamada 69 meclis üyesi oy kullanırken Mehmet Kural’ın aday olduğu mavi liste, Tunahan Toksöz’ün aday olduğu yeşil liste ile yarıştı. Meclis toplantısında ilk olarak geçici meclis başkanı ve katip üye belirlendi. Mevzuat gereği meclis üyeleri arasında yaşça en büyük olan Mehmet Kural ALTSO Geçici Meclis Başkanı, en genç üye olan Mücahit Pişkin’de Geçici Katip üye oldular.

MEHMET KURAL ASİL MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ
Geçici meclis başkanının belirlenmesinin ardından kapalı zarf usulü yapılan seçimden oy pusulalarının seçim kabinine konulması mı, sandık kurulu tarafından oy kullanacak kişiye mi verilmesi meclis üyelerin oylarına sunuldu. Oy çokluğu ile pusulaların sandık kurulu tarafından verilmesine karar verildi. Yapılan oylamada 69 oyun 35’in alan mavi liste seçimi kazanırken Mehmet Kural Meclis Başkanı, Rukiye Okşar ile Çağatay Mert Akkaya başkan yardımcıları ve İmdat Gömeçoğlu’da Meclis Katibi olarak seçildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!