5 kişilik şebeke çökertildi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar jandarma tarafından uzun süredir takip edilen 5 kişilik kredi kartı şebekesi başarılı bir operasyon sonucunda çökertildi.
Mahmutlar jandarması tarafından başarılı bir operasyon ile çökertilen ve Mahmutlar’da uzun süredir takip edilen şebeke üyeleri O.G, Y.Y, H.K, A.D Jandarmanın teknik takibindeydi. Zanlılar özelikle yaşlı ve yabancı turistlere yardım etme bahanesiyle ATM cihazlarında bekliyorlardı. Organizeli bir şekilde çalışan şebeke üyeleri son işlerinde Mahmutlar jandarmasının başarılı operasyonu sonucunda yakayı ele verdiler.
ATM MENÜSÜNÜ DEĞİŞTİRİYORDULAR
Alınan bilgilere göre şebeke üyeleri bankaların ATM cihazlarında mevcut olan İngilizce menüyü daha önceden kartız işlem yaparak Türkçeye çeviriyorlardı ATM ye gelen yabancı uyruklu vatandaşlar aslında Türkçe kartız işlem yapılması gereken cihazlarda kartlarıyla işlem yapamayınca devreye arkada para çekme bahanesiyle bekleyen şebeke üyeleri giriyordu. yardım etme bahanesiyle yabacı uyruklu vatandaştan kartını alarak işlem yapmaya çalışan şebeke üyeleri kartın şifresini aldıktan sonra el çabukluğuyla kartları bir şekilde saklıyorlardı. Sonra vatandaşlara kartınızı ATM cihazı yuttu kartınızı sonra bankadan alırsınız deniliyordu yabancı uyruklu vatandaşlar ATM cihazından ayrıldıktan sonra şebeke üyeleri şifresini aldıkları karttaki tüm limitleri araçlarında mevcut olan pos cihazından çekiyorlardı.
İNGİLİZ VATANDAŞINI DOLANDIRKEN YAKAYI ELE VERDİLER
Uzun süredir jandarmanın takibinde olan şebeke üyeleri bir İngiliz vatandaşı Mahmutludaki bir ATM cihazında aynı yöntem ile dolandırmaya çalışırken ATM cihazlarının etrafında sivil bekleyen jandarma ekiplerine yakalandı. Daha önce eşkalleri belirlenen zanlılar Mahmutlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.
1 KAÇTI 4 ZANLI GÖZALTINA ALINDI
Alınan bilgilere göre şebeke üyeleri 5 kişiden oluşuyordu 2 si ATM cihazının etrafında iki tanesi araçlarda bir tanesi de daha uzakta güvenlik güçlerinin gelip gelmediğini kontrol ediyordu. Mahmutlar Jandarma ekipleri 4 zanlıyı ele geçirirken ismi ve eşkali jandarma tarafından belirlenen şebekenin ele başı operasyon esnasında kaçmayı başardı. Kaçan zanlı ile ilgili güvenlik güçleri geniş çaplı bir araştırma başlattı.
Haber: Orhan OLGUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!