OSMANLI DÜŞMANLIĞI

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı 9 Eylül’de İzmir’in kurtuluşu vesilesiyle düzenlediği bir program sırasında yaptığı konuşmada öyle şeyler söylemiş ki, bizde ister istemez bu soruyu sorduk.

Sayın başkan; İzmir’i kim İşgal etti kimden kurtardık?

Başkan 9 Eylül’de İzmir’in kurtuluşu vesilesiyle düzenlediği programdaki konuşmasında, bakın neler demiş.

O günkü saltanat mensupları, çocukları düşünmemiş. Saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe atmış. (1.Dünya savaşına girmiş) İnsanlık onurumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına alarak teslim olmuş.

 

Başkan bu sözleri ile başta Vahideddin Han olmak üzere geriye doğru Osmanlı padişahlarını suçluyor.

Bizde buradan Sayın başkana lütfen tarihimizi iyi öğrenin başkan diyoruz.

Çünkü o yıllarda Osmanlı Devleti darbe ile Sultan II. Abdülhamid’i deviren İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin yönetimindeydi. Sultan Mehmed Reşad yöneticilerin istediği ismen hükümdardı.

Devletimizi 1.dünya savaşına İttihat ve Terakki Cemiyeti yönetimi zamanında girmişti.

Yani; çocukları düşünmeyen. Koltuklarını korumak için bütün bir milleti ateşe atan. İnsanlık onurumuzu ve yaşam hakkımızı ayaklar altına alarak teslim olan varsa, İttihat ve Terakki yönetimdir.

Mondros Mütarekesi ile malum güçlere teslim olanlarda,  vatanımızın işgaline imza atanlarda, ardından yargılanma korkusundan ülkemizi terk edip kaçanlarda onlardır.

Sultan Vahideddin’in sayın başkanın dedikleri ile zerre kadar ilgisi yoktur.

Vahdettin Han,  düşmanlarının insafına terk edilmiş vatan parçasını kurtarabilmek için ateşten gömleği giymiş ve ne yapabileceğinin derdine düşmüştür.

Zira, Kurtuluş Savaşı, I. Dünya savaşı’nın devamı olarak İttihatçıların imzaladığı Mondros Mütarekesi kararlarına istinaden ülkemizi işgale malum güçlere karşı verilmişti. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının yaptığı kurtuluş savaşı yeni ve ayrı bir savaş değildir.

Bütün bunları başkan bilmiyor mu?

Mutlaka biliyor!

İzmir’in kurtuluşu diyeceksin, Yunanlılardan hiç söz etmeyeceksin.

İzmir kurtuldu sayın başkan bu doğru.

Ancak kimden kurtuldu? Allah aşkına birde bunu söyleyin?

Emperyalistler diyeceksin, İngiliz demeyeceksin.

Sonrada İttihatçıların ihanetlerini padişahlara yükleyeceksin. Bunu sana yaptırmazlar, padişahlarımızı sana yedirmezler başkan.

Başkanın Konuşmasının dört cümlesinden üçü ecdadına hakaret. Çok yazık başkan, İzmir’e yazık. Seni seçen sana benzemeyen binlerce kendi seçmenine yazık.

Kurtuluş Savaşını Alatürk’ü Anadoluya göndererek Vahideddin’in başlattığınıda en iyi Sizin bilmeniz gerekir  sayın başkan.

Vahideddin Han ve Mustafa Kemal Paşa görüşmelerini, Anadolu için yapılan planları, fevkalade yetkilerle donatılmasını, masraflarının karşılanması için verilen paraları hiç mi duymadın başkan.

Adamlar II. Abdülhamid Han’dan muazzam bir mirası zorla almadılar mı?, dokuz senede bu güçlü vatanı tarumar etmediler mi?. Yüz binlerce vatan evladını ölüme sürüklemediler mi? , Yedi milyon kilometrekare büyüklüğündeki ülkeyi bir milyonun altına düşürmediler mi?.

Asıl aciz padişah değildir başkan. Asıl aciz Doğruları dahi söyleme, yazma cesaretini gösteremeyen bunları söyleyemeyenlerdir.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
OSMANLI DÜŞMANLIĞI

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Reklam Alanı
Reklam Alanı
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin